Home » , » Cumhurbaşkanlığı Sarayının Mobilya Masrafı

Cumhurbaşkanlığı Sarayının Mobilya Masrafı

Cumhurbaşkanlığı Sarayının Mobilya Masrafı
TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şube yöneticileri, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’yla ilgili ‘maliyet’ açıklamalarına devam ediyor. Saray’da bulunan çalışma odalarına büyüklüğüne göre mobilya konulduğunu anlatan Oda yöneticileri, her odada bulunan masa, keson ve koltuk takımlarının toplam maliyetinin 16 milyon lirayı bulduğunu, bu maliyetin odalara özel hazırlatılan mobilyalarla daha da yükselebileceğini vurguladı.

Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ) arazisine mahkeme kararlarına rağmen inşa edilen Cumhurbaşkanlığı Sarayı, maliyetleriyle dudak uçuklatmaya devam ediyor. Bugüne kadar Saray’la ilgili sayısız maliyet açıklaması yapan Mimarlar Odası Ankara Şubesi, bu sefer de bini aşkın odanın mobilya maliyetlerini açıkladı. Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, Saray’ın E şeklindeki iki ayrı bloğunda 1600’ü aşkın oda bulunduğunu belirterek, “20, 25, 30 metrekarelik odalar var. Bu odaların önemli bir kısmı iki kişinin oturabileceği büyüklükte. Ona göre de masa, koltuk ve keson konmuş. Tespitlerimize göre yerli bir firmaya yaptırılan bu mobilyaların piyasa fiyatı 4 bin lira. İki kişi için bir odaya 8 bin liralık mobilya konuyor. Toplamda 16 milyon liralık bir mobilya maliyeti tespit ettik. Cumhurbaşkanlığı Konutu olarak kullanılan bina ile Cumhurbaşkanı’nın konuklarını ağırladığı salon ve odalar bu maliyete dahil değil. Tabi bu maliyete telefon, internet ve diğer kalemler de dahil değil.” şeklinde konuştu.
Jika Anda menyukai Artikel di blog ini, Silahkan klik disini untuk berlangganan gratis via email, dengan begitu Anda akan mendapat kiriman artikel setiap ada artikel yang terbit di Creating Website

0 yorum:

Yorum Gönder

 
Mobilya - Dekorasyon - Mobilya Ürünleri - Ev Dekorasyonu :
Copyright © 2011. Mobilya - All Rights Reserved İletişim e-mail: seo.istanbul.tr@gmail.com
Template Modify by Creating Website
Proudly powered by Blogger